Dirbame visose Baltijos šalyse Konsultuojame 24/7 (+370) 699 15651

Graužikai ir jų sukeliamos problemos

Žiurkių ir pelių keliamos problemos

Graužikų kontrolės specialistai atliekantys pelių ir žiurkių naikinimą Lietuvoje

Žiurkės ir pelės turi nuolatos ką nors graužti, kad nudilintų dantis. Viena žiurkė per parą suėda apie 25 gramus maisto, vadinasi, šimto žiurkių kolonija per metus jo sudoroja visą toną. Šie graužikai nepakelia alkio, be maisto gali gyventi ne ilgiau kaip penkias paras, todėl ir jų apetitas toks didelis.

Visame pasaulyje be paliovos kovojama su graužikais. Alkanos žiurkės itin agresyvios – puola mažus vaikus, kartais ir suaugusiuosius, suėda viščiukus, žąsyčius, mažus triušiukus, nugraužia elektros laidus ir panašiai.

Graužikų kontrolės specialistai atliekantys pelių ir žiurkių naikinimą Lietuvoje

Graužikų platinamos ligos

dvi ziurkes

Graužikų dažniausiai platinamos ligos yra leptospirozė, jersiniozė, listeriozė, pseudotuberkuliozė, trichineliozė, tuliaremija, maras, salmoneliozė, erkinis encefalitas, Laimo liga ir kt. Jie yra virusų nešiotojai bei platintojai, pavyzdžiui, hemoraginės karštinės su inkstų sindromu. Į aplinką su graužikų išskyromis patekęs virusas išdžiūsta, bet nežūva, užkratą bet kada galima įkvėpti su dulkėmis.

Leptospirozė – tai liga, kuria sergama visame pasaulyje ir kasmet nusinešanti daugybės žmonių gyvybes. Bakterijos gyvena žiurkių kepenyse ir į aplinką patenka su žiurkių šlapimu.

Žiurkė per metus pagamina apie 5,5 litro šlapimo, o apie 15-30% yra užkrėstos žiurkės. Žmogus gali užsikrėsti per kontaktą su žiurkės šlapimu, ypač drėgnoje aplinkoje. Dėl tos priežasties dažniausiai tai atsitinka žemės ūkio darbuotojams, kanalizacijos darbininkams, t.y. tiems, kurie dirba drėgnomis sąlygomis.

Salmoneliozė – tai infekcija, kurią žmogui sukelia Salmonella grupės bakterijos. Per pastaruosius dešimt metų Europoje labai padaugėjo Salmonella sukeltų ligų atvejų, tai rodo, kad didėja aplinkos užteršimas šiomis bakterijomis. Žiurkes ir peles reikėtų laikyti potencialiai svarbiu šios ligos šaltiniu.

dvi ziurkes

Rinkitės patikimą kenkėjų kontrolės partnerį

PELIAS ekspertų ilgametė patirtis, moderni įranga ir taikomi veiksmingi metodai užtikrina operatyvų, visų kenkėjų keliamų problemų, sprendimą bei garantuoja saugią jūsų verslo ir namų aplinką. Susisiekite dėl nemokamos pirminės konsultacijos.

Susisiekti
DekoracijaDekoracija

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Žiūrėti visą inventorių