Dirbame visose Baltijos šalyse Konsultuojame 24/7 (+370) 699 15651

Karantininių kenkėjų fitosanitarinė kontrolė

Ilgaūsis karantininis kenkėjas baltame fone

Mūsų licensijuoti kenkėjų kontrolės specialistai teikia profesionalias krovinių apdorojimo paslaugas, skirtas augalinės kilmės ir kitiems eksportuojamiems produktams, kuriems reikalingas fitosanitarinis sertifikatas.

Atsižvelgiant į šalies fitosanitarinius reikalavimus, PELIAS specialistai atlieka terminį apdorojimą, fumigaciją arba dezinsekciją bei išduoda krovinio apdorojimą įrodantį sertifikatą.

PELIAS taikomi karantininių kenkėjų kontrolės sprendimai

Fumigacija

Efektyvus krovinio apdirbimas fosfino dujomis, nepakenkiant produktų kokybei.

Terminis apdorojimas (HT)

Ekologiškas krovinio apdirbimas, naudojant karščio technologiją.

Dezinsekcija

Veiksminga vabzdžių kontrolė, atliekama šlapiu arba aerozoliniu būdu.

Platesnė informacija apie karantininių kenkėjų kontrolės būdus

Sužinoti daugiau

Fitosanitarinis sertifikatas eksportuojamiems produktams

Eksportuotojas, norėdamas išvežti augalus, augalinius produktus ir kitus objektus iš Lietuvos, privalo turėti fitosanitarinį sertifikatą, kuris išduodamas, jei krovinio fitosanitarinė būklė atitinka importuojančios šalies reikalavimus.

Fitosanitarinis sertifikatas yra tarptautinio standarto dokumentas, kuri išduoda įstaigos, užtikrinančios augalų apsaugą tose valstybėse, iš kurių eksportuojamos prekės. Lietuvoje kenkėjų plitimo kontrole ir jų židinių naikinimu rūpinasi Valstybinė augalininkystės tarnyba, kuri tikrina įvežamą ir išvežamą augalinę produkciją, stebi Lietuvoje auginamus augalus ir jų produkciją bei išduoda sertifikatus išvežamai produkcijai. Išduotas sertifikatas patvirtina, kad išvežamos prekės atitinka visus fitosanitarinius reikalavimus ir turi būti lydimas su prekių transportavimo dokumentais.

Fitosanitarinis sertifikatas reikalingas visiems augalinės kilmės produktams, kuriems priskiriami grūdai, švieži vaisiai ir daržovės, riešutai, sėklos ir kiti augaliniai produktai. Taip pat šis sertifikatas yra reikalingas medienai bei pakavimo ir paletavimo medžiagoms, kurios pagamintos iš medžio.

Tarptautiniame fitosanitarinių priemonių standarte Nr. 15 (ISPM 15) yra patvirtintos
fitosanitarinės priemonės, kurios sumažina kenksmingųjų organizmų plitimą su medine pakavimo medžiaga (MPM) tarptautinės prekybos metu.

Daugumoje šalių, į kurias eksportuojami kroviniai, MPM turi būti apdorota ir ženklinta pagal ISPM 15 reikalavimus, kurių sąrašą pateikia Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos. PELIAS specialistai ženklintą MPM paruošia pagal ISPM 15 standarto nustatytus reikalavimus, atlikdami terminį medienos apdorojimą arba fumigaciją.

kenkeju kontrole uostui

Kreipkitės į PELIAS kenkėjų kontrolės tarnybą

Savo klientams garantuojame profesionalias paslaugas, inovatyvius sprendimus, pagrįstą kainos ir kokybės santykį, ilgalaikį, abipuse nauda paremtą, bendradarbiavimą.

Susisiekti dėl konsultacijos
DekoracijaDekoracija

Krovinio apdorojimo paslaugos fitosanitariniam sertifikatui gauti

Eksportuojamas krovinys turi būti neužkrėstas kenksmingais organizmais ir atitikti kitus šalies, į kurią įvežami produktai, fitosanitarijos reikalavimus. Todėl norėdami gauti fitosanitarinį sertifikatą, turite pateikti krovinio apdorojimą liudijančius dokumentus. PELIAS specialistai pasiruošę atlikti karantininių kenkėjų naikinimą, naudojant terminį apdorojimą, fumigaciją ar dezinsekciją, atsižvelgiant į importuojančios šalies reikalavimus.

Terminis apdorojimas karščiu

Terminis apdorojimas (HT)

PELIAS yra vienintelė Lietuvoje kenkėjų kontrolės tarnyba, atliekanti terminį apdorojimą. Tai ekologiškas metodas, naudojant karščio technologiją, kai aukšta temperatūra sunaikina karantininius kenkėjus, taip apsaugant sandėliuojamus ir transportuojamus augalinės kilmės produktus.

Skaityti plačiau

Fumigacija

Mūsų licencijuoti specialistai atlieka fumigaciją įvairaus dydžio kroviniams laivuose, jūriniuose konteineriuose, vagonuose ar krovinio sandėliavimo vietose. Fumigacijos metu toksiškos fosfino dujos įvedamos į talpą reikiama koncentracija, kad visi kenkėjai žūtų.

Skaityti plačiau
Krovinio fumigacija uoste
PELIAS vykdomas dezinsekcija taikant vabzdžių naikinimo priemones, naudojant cheminius ir mechaninius metodus

Dezinsekcija

PELIAS profesionalai atlieka šlapią dezinsekciją, naudojant purkštuvus, arba aerozolinę dezinsekciją, kai naudodami rūko generatorius, paskleidžiame emulsiją rūko pavidalu (tokiu būdu lašeliai patenka net į sunkiai prieinamas vietas) ir sunaikiname visus kenkėjus.

Mūsų kenkėjų kontrolės ekspertai turi visas reikiamas žinias ir technologijas, atlikti jūsų krovinio apdorojimą, kuris yra privalomas fitosanitariniam sertifikatui gauti.

Skaityti plačiau

Karantino fitosanitarinė kontrolė: taisyklės ir reikalavimai

Karantininių kenkėjų kontrolės specialistai visoje Lietuvoje

PELIAS komanda yra sukaupusi ilgametę patirtį, apsaugant įvairius krovinius nuo kenkėjų. Esame pripažinti savo klientų kaip aukštos reputacijos partneriai, vykdantys aukščiausią kokybę atitinkančias karantininių kenkėjų kontrolės paslaugas.

Mūsų atliekamos fumigacijos, terminio apdorojimo ir dezinsekcijos paslaugos atitinka tarptautinius standartus ir eksportuojamos produkcijos reikalavimus.

Mūsų specialistai visada pasiruošę jums padėti, pritaikydami individualią karantininių kenkėjų naikinimo programą, atsižvelgiant į jūsų situaciją. Dėl nemokamos konsultacijos kreipkitės telefonu (+370) 699 15651 arba užpildydami užklausos formą.

PELIAS kenkėjų kontrolės ekspertai teikiantys visų rūšių graužikų naikinimo paslaugas Lietuvoje
Klientai

Klientų atsiliepimai

Rinkitės patikimą kenkėjų kontrolės partnerį

PELIAS ekspertų ilgametė patirtis, moderni įranga ir taikomi veiksmingi metodai užtikrina operatyvų, visų kenkėjų keliamų problemų, sprendimą bei garantuoja saugią jūsų verslo ir namų aplinką. Susisiekite dėl nemokamos pirminės konsultacijos.

Susisiekti
DekoracijaDekoracija

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Žiūrėti visą inventorių