Dirbame visose Baltijos šalyse Konsultuojame 24/7 (+370) 699 15651

Grūdinių kenkėjų kontrolė ir sandėliuojamų produktų apsauga

Tribolium confusum grūdų kenkėjai miltuose

Mūsų kvalifikuoti ir patyrę kenkėjų kontrolės specialistai, laikydamiesi visų saugumo priemonių ir geriausios pasaulinės praktikos, teikia profesionalias ir veiksmingas grūdinių kenkėjų kontrolės ir prevencijos paslaugas.

Atsižvelgiant į unikalius kliento poreikius, įgyvendiname kenkėjų kontrolės programą, kuri apsaugo sandėliuojamus produktus nuo galimų nuostolių. Atliekame tuščių sandėlių dezinfekciją, apdorojame grūdus krovimo į saugyklas ir sandėliavimo metu, vykdome monitoringą, taip pat diegiame pažangias grūdų vėsinimo, vėdinimo ir temperatūros stebėjimo sistemas.

PELIAS ekspertai kasmet:
Fumiguoja
virš milijono tonų

grūdinių kultūrų

Aptarnauja
virš tūkstančio

ŽŪB ir ūkininkų

Apruošia
virš pusės milijono kvadratinių metrų

saugyklų ir talpyklų

Sandėliuojamų produktų apsauga visoje Lietuvoje

Daugelį sandėliuojamų produktų sunaikina arba sugadina kenkėjai, kurie grūdų perdirbimo įmonių, ūkininkų ar žemės ūkio bendrovių saugyklose atsiranda įvairiomis aplinkybėmis. Siekiant išvengti sandėliuojamų produktų nuostolių elevatoriuose, malūnuose, sandėliuose ar saugyklose laikomų grūdų bei jų produktų apsaugai būtina sistemingai taikyti ir laikytis griežto sanitarinio režimo, įgyvendinant kovos su grūdiniais kenkėjais profilaktikos priemones.

Profilaktikos priemonės grindžiamos šiais principais:

 • objektų užkrėstumo kenkėjais įvertinimu
 • apsisaugojimu nuo galimo užsikrėtimo
 • kenkėjų įpročių išmanymu, kurie ribotų kenkėjų atsiradimą ir plitimą

Profilaktinės priemonės yra grūdų nuostoliams mažinti skirtų priemonių komplekso pagrindas. Įgyvendinant profilaktines priemones, sandėliuojamų produktų perdirbimo įmonėse turi būti atliekamas nuolatinis saugyklų, gamybinių cechų ir jose laikomos produkcijos stebėjimas grūdinių kenkėjų atžvilgiu. Stebimi visi objektai, turintys sąlytį su grūdais bei jų produktais: saugyklų patalpos, technologiniai įrengimai, krovimo mechanizmai, džiovyklos, inventorius, tara, transporto priemonės ir pan.

Prieš naują derlių įmonėse ir ūkiuose turi būti kompleksiškai patikrinami visi išvardinti objektai. Jei grūduose aukšta temperatūra, tikrinti reikia dažniau. Grūduose kenkėjų neturi būti, todėl labai svarbu juos laiku pastebėti ir identifikuoti. Aptikus grūdų kenkėjų židinius pilnose ar tuščiose saugyklose, būtina taikyti atitinkamas kovos priemones ir kreiptis į specialistus.

Sandėliuojamų grūdų ir jų produktų apsauga taikant fumigaciją

Grūdinių kenkėjų kontrolės paslaugos

Maisto saugos procesas neįsivaizduojamas be profesionalaus kenkėjų kontrolės specialistų indėlio. Kokį metodą kovai su kenkėjais bepasirinktumėte, tai būtų tik pasekmių (t.y. kenkėjais užkrėstų produktų) šalinimas, kurios atsirado dėl saugyklose, gabenimo ar kito įvykio metu neužtikrintos sandėliuojamų produktų apsaugos.

Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę maksimaliai apsaugoti ir išlaikyti grūdus bei jų produktus nepažeistus vabalų ir pelėsio visą sandėliavimo laikotarpį.

PELIAS kenkėjų kontrolės ekspertai pasiruošę padėti išspręsti jūsų sandėliuojamų grūdų apsaugos problemas. Mūsų taikomi efektyvūs metodai, pasitelkus modernias technologijas, padės sukontroliuoti situaciją, apsaugoti sveikatą, sutaupyti laiko ir pinigų.

Teikdami kenkėjų kontrolės paslaugas Lietuvos grūdų augintojams, saugotojams ir kitiems klientams, PELIAS specialistai pasiruošę perteikti turimas žinias, įgytas įvairiuose tarptautiniuose seminaruose ir mokymuose bei geriausias praktikas, šalies ir pasaulio rinkoms tiekiant Lietuvoje išaugintus ir tinkamai išsaugotus aukščiausios kokybės grūdus bei jų produktus.

Siekiant išvengti grūdų kenkėjų daromos žalos ir nuostolių, kreipkitės į PELIAS kenkėjų kontrolės specialistus, kurių ilgametė patirtis ir sukauptos žinios padės jums apsaugoti grūdus nuo kenkėjų.

PELIAS teikiamos grūdų kenkėjų kontrolės paslaugos:

 • Biologinė grūdų apsauga
 • Grūdų vėsinimo ir vėdinimo sistemos įrengimas
 • Bevielės grūdų temperatūros stebėjimo sistemos įrengimas
 • Grūdų apdorojimas K-Obiol insekticidu
 • Grūdų ir jų produktų fumigacija
 • Terminis apdorojimas
 • Graužikų kontrolė
 • Laukinių paukščių kontrolė
 • Monitoringas

Kreipkitės į PELIAS kenkėjų kontrolės tarnybą

Savo klientams garantuojame profesionalias paslaugas, inovatyvius sprendimus, pagrįstą kainos ir kokybės santykį, ilgalaikį, abipuse nauda paremtą, bendradarbiavimą.

Susisiekti dėl konsultacijos
DekoracijaDekoracija

Biologinė sandėliuojamų grūdų kontrolė

Biologinė sandėliuojamų grūdų kontrolė apima procesą, kurio metu vykdoma sisteminga sandėliuojamų grūdų stebėsena, nepriklausomai nuo grūdų rūšies, sandėlio tipo ar sandėliuoti planuojamo laikotarpio.

Grūdų saugojimo bokštai

Biologinės kontrolės tikslas yra išsaugoti sandėliuojamų grūdų kokybę, apsaugant juos nuo grūdinių kenkėjų atsiradimo ir išplitimo, taip sumažinant galimus kenkėjų nuostolius ir išsaugant produkcijos vertę.

Biologinę kontrolę sudaro:

 • Vabzdžių gaudyklių išdėstymas grūduose
 • Sistemingas grūdų temperatūros ir drėgmės matavimas
 • Pastovus mėginių ėmimas ir tyrimas laboratorijoje
 • Rekomendacijų teikimas ir jų techninis įgyvendinimas

Jei norite sužinoti daugiau apie PELIAS teikiamas biologinės kontrolės paslaugas, susisiekite su mūsų ekspertais, kurie suteiks nemokamą konsultaciją ir visą reikiamą informaciją apie sandėliuojamų produktų apsaugos galimybes jūsų verslui.

Grūdų vėsinimo ir vėdinimo sistemos įrengimas sandėliuose

Tinkama ventiliacija – tai viena svarbiausių grūdų laikymo sąlygų, užtikrinanti, kad nebus patirti nepageidaujami nuostoliai, nesiveis kenkėjai ir grūdai nebus paveikti pelėsio.

Grūdų vėsinimo ir vėdinimo sistemos įrengimas sandėliuose

PELIAS siūloma aktyvioji vėdinimo sistema gali būti įrengta tiek naujos, tiek senos statybos sandėliuose ir saugojimo bokštuose. Šių sistemų gamybai naudojami lengvai montuojami perforuoti stovai ir vamzdžiai bei galingi antistatiniai ventiliatoriai.

Aktyvaus vėdinimo tikslai:

 • Vėsinti grūdų sampylą (dažniausiai vėsinama iki 10°C, nes šioje temperatūroje grūdiniai kenkėjai nesidaugina)
 • Sumažinti grūdų drėgnumą
 • Pašalinti grūdų kaitimą
 • Pagreitinti grūdų brendimą po pjūties
 • Vėdinti grūdus po fumigacijos (t.y. pašalinti kenksmingus dujų likučius)
 • Taupyti laiką ir elektros sąnaudas

Vėdinimo sistemą galima naudoti ir fumigacijai, kuri pagreitina dujų paskirstymą grūduose, kas yra labai svarbu grūdus laikant ilgą laiką. Vėdinti galima bet kuriuo paros metu, neatsižvelgiant į oro sąlygas.

Visais su grūdų vėsinimo ir vėdinimo sistemomis susijusiais klausimais kreipkitės į PELIAS specialistus, kurie rekomenduos tinkamiausią sprendimą, atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Bevielė (Wi-Fi) grūdų temperatūros stebėjimo sistema

PELIAS siūloma bevielė grūdų temperatūros stebėjimo sistema optimaliai kontroliuoja grūdų vėsinimo ir vėdinimo procesus pagal 4 atskiras zonas – tai labai naudinga dideliuose grūdų sandėliuose. Duomenys nedelsiant perduodami į mobilųjį telefoną arba į ūkio kompiuterį.

Bevielė (Wi-Fi) grūdų temperatūros stebėjimo sistema

Beviele grūdų temperatūros stebėjimo sistema galima valdyti tiek pagrindinius, tiek ir papildomus ventiliatorius, sumontuotus sandėlio sienose, priklausomai nuo poreikio, temperatūrų skirtumo, drėgmės, laiko ir zonos.

PELIAS temperatūros stebėjimo sistemą sudaro:

 • Bevielis temperatūros reguliatorius
 • 2 m. stiklo pluošto bevielis grūdų temperatūros zondas
 • Bevielis temperatūros jutiklis
 • Bevielis retransliatorius (esant poreikiui)
 • Programinė įranga, įskaitant USB raktą

Norėdami sužinoti daugiau apie PELIAS kenkėjų kontrolės ekspertų siūlomą grūdų temperatūros stebėjimo sistemą ir jos įdiegimą jūsų sandėliuose, skambinkite mums telefonu (+370) 699 15651. Mes visada pasiruošę suteikti nemokamą konsultaciją ir pasiūlyti geriausią sprendimą.

Grūdų apdorojimas kontaktiniais insekticidais K-Obiol

PELIAS specialistai, atsižvelgdami į geriausias pasaulines praktikas, grūdus ir jų saugyklas apruošia skystu kontaktinio poveikio insekticidu K-Obiol.

Grūdų apdorojimas kontaktiniais insekticidais

K-Obiol – tai Lietuvoje registruotas sintetinių piretroidų cheminės grupės preparatas, kontaktinio ir vidinio veikimo insekticidas, skirtas naikinti sandėlių kenkėjus visų rūšių grūduose ir tuščiuose sandėliuose.

K-Obiol nesumažina grūdų maistinių savybių ir saugo juos nuo pakartotino kenkėjų užsikrėtimo net iki 12 mėnesių. Vienas didžiausių jo pranašumų yra šio preparato veiklioji medžiaga – deltametrinas, kurio poveikiui vabzdžiai neprisitaiko ir netampa atsparūs.

Preparatas K-Obiol yra efektyvus kiekviename grūdinių kultūrų sandėliavimo etape:

 • Ruošiant patalpas sandėliavimui – K-Obiol preparatu dezinfekuojant tuščius grūdų saugojimo bokštus ir sandėlius sudaromos tinkamos sąlygos grūdų saugojimui.
 • Kraunant grūdus į saugyklas – K-Obiol taikymas apruošti grūdus, pilant juos saugoti, užtikrina profilaktinę grūdų apsaugą net iki 12 mėnesių.
 • Sandėliuojant produktus – K-Obiol preparatas naikina užkrėstų kviečių, miežių, kvietrugių, rugių grūduose ir jų produktuose esančius kenkėjus.

Grūdų konservavimas kontaktiniais insekticidais vyksta, kai tinkama koncentracija atskiestas tirpalas patenka ant grūdų. Grūdai K-Obiol preparatu yra kruopščiai apdorojami krovimo į saugyklas arba perkrovimo metu – tai užtikrina tolygų priemonės paskirstymą ir sumažina grūdų užkrėtimo riziką. PELIAS naudojama įranga leidžia vienu metu insekticidu purkšti kelis pakrovimo diržus.

Grūdų apdorojimo kontaktiniais insekticidais ypatumai

 • Apdorojimo technologija – kraunant grūdus į saugyklą ar perkraunant iš vieno bokšto į kitą juostiniuose transporteriuose, konvejeriuose su įranga, užtikrinančia tolygų transportuojamų grūdų padengimą tirpalu.
 • Technologinis veiksmingumas – efektyviai naikina visas vabalų ir erkių rūšis.
 • Apsauga nuo pakartotino užkrėtimo – ilgą laiką (net iki 12 mėnesių) apsaugo grūdus nuo pakartotinio užkrato.
 • Sandarumo sąlygos – veiksmingas visų tipų saugyklose ir aikštelėse po stogu.
 • Reikalavimai grūdų saugykloms – apdoroti galima bet kokį grūdų kiekį; sampylos uždengti plėvele nereikia.
 • Dalinis sandėliuojamo grūdų kiekio apdorojimas – apdorojant grūdus, juos galima pilti ant ankščiau sandėliuotų grūdų.
Grūdų apdorojimo kontaktiniais insekticidais vizualizacija

Pasitelkdami tarptautinį bendradarbiavimą, PELIAS siūlo stacionarias ir mobilias grūdų apdorojimo insekticidais technologijas, pritaikytas įvairaus tipo saugykloms. Dėl nemokamos konsultacijos apie sandėlių dezinsekciją ir insekticido K-Obiol naudojimą grūdų konservavimui nuo kenkėjų, skambinkite mūsų specialistams telefonu (+370) 699 15651.

Sandėliuojamų ir transportuojamų grūdų ir jų produktų fumigavimas

Fumigavimas yra vienas efektyviausių ir populiariausių kovos su vabzdžių kenkėjais būdų, sandėliuojant ir transportuojant grūdus ir jų produktus. Fumigacijos metu grūdai yra apdorojami vandenilio fosfido dujomis (fumigantais), kurios apnuodija vabzdžius ir jie žūsta.

Sandėliuojamų ir transportuojamų grūdų ir jų produktų fumigavimas

Fumigacija yra techniškai sudėtingas ir pavojingas procesas, reikalaujantis profesionalaus pasiruošimo ir žinių apie naudojamo produkto pavojų darbuotojų sveikatai. Procedūra taip pat reikalauja kruopštaus pasirengimo ir nuolatinio stebėjimo: patalpos, kuriose laikomi grūdai, fumigacijos metu turi būti hermetiškai uždarytos, o po fumigacijos privalomai ventiliuojamos.

Siekiant sunaikinti visas grūdinių kenkėjų vystymosi stadijas (t.y. kiaušinėlius, lervas, lėliukes ir suaugusius vabalus), PELIAS fumigacijos specialistai užtikrina reikiamą dujų koncentraciją ir, priklausomai nuo fumiguojamų produktų temperatūros, drėgmės ir kenkėjų rūšies, išlaikymą nustatytą laiką.

Grūdų ir jų produktų fumigaciją atliekame:

 • Krovimo/perkrovimo į saugyklas metu
 • Sandėliuojant
 • Transportavimo metu (laivuose, konteineriuose ar vagonuose)

PELIAS specialistai taip pat siūlo fumigaciją su recirkuliacijos sistemos įrengimu. Turint šią sistemą nebereikia eikvoti elektros energijos grūdų perkrovimui į kitą talpą, grūdai nepažeidžiami mechaniškai, o fumigacijos procesas sutrumpėja keliomis dienomis.

Fumigacijos veiksmingumą įtakojantys veiksniai:

 • Patalpų sandarumas
 • Grūdų temperatūra
 • Teisingas grūdinių kenkėjų identifikavimas
 • Išlaikymo laikas
 • Dujų koncentracijos matavimas išlaikymo metu

Būtinos sąlygos, norint pasiekti didžiausią fumigacijos veiksmingumą, t.y. sunaikinti visas grūdinių kenkėjų stadijas:

 • Pasiekti 300 (ppm) dujų koncentraciją ir ją išlaikyti 7 dienas, grūdų temperatūrai esant >20°C.
 • Pasiekti 200 (ppm) dujų koncentraciją ir ją išlaikyti 10 dienų, grūdų temperatūrai esant >10°C.

Terminis apdorojimas sandėliuojamų produktų apsaugai

Terminis apdorojimas sandėliuojamų produktų apsaugai – tai ekologinis kovos su vabzdžiais metodas, paremtas grūdų sandėliavimo bokštų ir sandėlių temperatūros pakėlimu ir palaikymu.

PELIAS yra vienintelė kenkėjų kontrolės tarnyba Lietuvoje, siūlanti karščio technologiją kovai su sandėliuojamų produktų kenkėjais. Ši technologija atestuota Europos Sąjungoje ir savo praktikoje plačiai naudojama daugelyje pasaulio šalių.

Saugojamuose produktuose besiveisiantiems vabzdžiams kenkėjams vystytis reikia skirtingų temperatūrinių režimų. Milčiai, erkės, kandys, straubliukai ir daugelis kitų vabzdžių geriausiai vystosi 12-35ºC laipsnių temperatūroje. Aukštesnė temperatūra sukelia diskomfortą vabzdžiams, o ilgesnį laiką veikiami aukštos temperatūros, kenkėjai žūva.

Terminis apdorojimas karščiu sandėliuojamų produktų apsaugai

Apdorojant karščiu sunaikinamos visos vabzdžių populiacijos, nepriklausomai nuo jų išsivystymo stadijos. Mirtina temperatūra vabzdžiams prasideda nuo 40-46ºC karščio. Kai temperatūra pasiekia 56-58ºC, vabzdžių kūnų baltymai sunaikinami per kelias minutes.

Terminei procedūrai vykdyti naudojami modernūs oro šildytuvai užtikrina, kad šiluma prasiskverbtų pro sienų ertmes ir būtų sunaikinti ten gyvenantys vabzdžiai. Terminio apdorojimo trukmė priklauso nuo konkrečios paskirties ir gali svyruoti nuo 24 valandų tuščioje saugykloje iki 48 valandų visoje maisto perdirbimo įmonėje.

Sužinokite daugiau apie PELIAS vykdomą terminį apdorojimą karščiu arba susisiekite su mūsų specialistais, kurie supažindins jus su sandėliuojamų produktų apsaugos metodais bei galimybėmis efektyviai kovai su kenkėjais.

Sandėliuojamų produktų apsauga nuo graužikų ir laukinių paukščių

PELIAS kenkėjų kontrolės specialistai padeda kovoti ne tik su įvairių rūšių vabzdžiais, bet ir užtikrinti sandėliuojamų produktų apsaugą nuo graužikų bei laukinių paukščių. Graužikų kontrolei naudojamos prevencinės ir naikinimo priemonės. Siekdami efektyviausio rezultato, vykdome deratizaciją, kurią sudaro priemonių kompleksas, apimantis graužikų stebėjimą, atbaidymą ir naikinimą.

Sandėliuojamų produktų apsauga nuo paukščių naudojant tinklą

Mūsų komanda taip pat padeda pasirūpinti laukinių paukščių keliamomis problemomis, taikant veiksmingas humaniškas priemones, nepakenkiant paukščiams. Atliekame detalią objekto apžiūrą, parenkame ir įrengiame efektyviausias paukščių atbaidymo priemones: tinklą, spyglių, garsines ir kitas sistemas.

Dėl platesnės informacijos apie mūsų teikiamas paslaugas sandėliuojamų produktų apsaugai nuo graužikų ir laukinių paukščių, kreipkitės telefonu (+370) 699 15651. Aptarsime susidariusią situaciją ir pasiūlysime individualizuotus sprendimus.

Grūdų kenkėjų monitoringas sandelyje

Žinios ir patirtis sandėliuojamų produktų apsaugos srityje yra esminis mūsų pranašumas. PELIAS ekspertų taikomų profilaktinių priemonių visuma leidžia išsaugoti produktų maistinę vertę, užkertant kelią kenkėjams patekti, gyventi ir daugintis.

Grūdų kenkėjų monitoringas

Monitoringas yra viena iš svarbiausių integruotos kenkėjų kontrolės sistemos dalių. Tai procesas, kurio metu yra inspektuojamos (tikrinamos) pastato vidaus patalpos ir jų išorinis perimetras, siekiant identifikuoti kenkėjus, įvertinti patalpų užkrėstumo lygį, išsiaiškinti kenkėjų atsiradimo priežastis ir jų patekimo kelius.

Monitoringo tikslas – remiantis gautais išsamios inspekcijos rezultatais, pritaikyti efektyviausią ir ekonomiškiausią kenkėjų keliamos problemos sprendimą bei užkirsti kelią problemų atsiradimui ateityje.

Patikėkite sandėliuojamų produktų apsaugą PELIAS kenkėjų kontrolės profesionalams

Per ilgametę darbo patirtį kenkėjų kontrolės srityje, PELIAS įgijo daugelio klientų pasitikėjimą ir sukūrė platų lojalių klientų, kuriems teikiame sandėliuojamų produktų apsaugą, ratą.

Laikydamiesi aukščiausių standartų, teikiame kokybiškas paslaugas ir taikome tik pažangius metodus, kurie padeda sumažinti sandėliuojamų grūdų ir jų produktų nuostolius malūnuose, elevatoriuose, sandėliuose ir kitose saugyklose. Taip pat vykdome jūsų personalo mokymus, kaip tinkamai apsaugoti grūdus nuo kenkėjų, taip užtikrindami ilgalaikę vertę savo klientams.

Mūsų specialistai visada pasiruošę jums padėti, apsaugant jūsų sandėliuojamus produktus nuo grūdų kenkėjų. Dėl nemokamos konsultacijos kreipkitės telefonu (+370) 699 15651 arba užpildydami užklausos formą.

PELIAS kenkėjų kontrolės ekspertai teikiantys visų rūšių graužikų naikinimo paslaugas Lietuvoje
Klientai

Klientų atsiliepimai

Rinkitės patikimą kenkėjų kontrolės partnerį

PELIAS ekspertų ilgametė patirtis, moderni įranga ir taikomi veiksmingi metodai užtikrina operatyvų, visų kenkėjų keliamų problemų, sprendimą bei garantuoja saugią jūsų verslo ir namų aplinką. Susisiekite dėl nemokamos pirminės konsultacijos.

Susisiekti
DekoracijaDekoracija

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Žiūrėti visą inventorių