Dirbame visose Baltijos šalyse Konsultuojame 24/7 (+370) 699 15651

Kurmiai ir jų sukeliamos problemos

Kurmis

profesionali kurmiu kontrole

Kurmis (Talpa europaea) – vabzdžiaėdžių (Insectivora ) būrio gyvūnas, priklausantis kurminių (Talpidae) šeimai. Kūnas cilindriškas, 13-16 cm ilgio, svoris 85-120 g. Priekinės kojos rausiamojo tipo. Kaklas nežymus. Šnipelio šonuose išsidėstę ilgi lytėjimo plaukai – vibrisės. Akys mažos, vos 1 mm skersmens, mato silpnai. Uodega ne ilgesnė už galvą. Kailiukas beveik juodas. Jaunikliai šviesesni už suaugusius. Dantų jis turi 44.

Balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje patelė atsiveda 3-9 aklus kurmiukus, juos žindo, o vėliau peni sliekais. Jie greitai auga ir dviejų mėnesių mažai kuo skiriasi nuo motinos. Tuomet pradeda naudotis savais takais ir nuo gimtosios vietos įsikuria už 1-2 km, dar neapgyvendintoje teritorijoje.

profesionali kurmiu kontrole

Kurmių keliamos problemos

kurmiu kontrole

Gerai išlavėjusi kurmių uoslė jiems padeda medžioti. Kietesnėje dirvoje jie įtraukia kaklą į plačius pečius, snukutį prispaudžia prie vienos letenėlės, o kita kasa. Į susidariusį plyšį įkiša galvą, pasispiria užpakalinėmis letenėlėmis ir stumiasi į priekį. Kai reikia, ropoja atbulas. Žemės perteklių pečiais ir pakaušiu išstumia į paviršių ir taip išrausia daugybę kurmiarausių.

Jų valdos išraižytos paviršiniais urvais, kurie greitai užbyra žemėmis. Gilesni, magistraliniai urvai driekiasi per kelis aukštus, jie sujungti perėjomis, kur tykoma grobio. Maitinimosi takų sistema išdėstyta arčiau dirvos paviršiaus. Per parą vienas kurmis išrausia 4-5 m naujų takų.

Kurmių būstai ovalūs, guoliai iškloti lapais, samanomis, žolėmis, būna 12-15 cm skersmens, ~ 0,5 m gylyje. Jie apjuosti žemesniais ir aukštesniais urvų apskritimais. Lizdai sujungti ir su didžiuoju apskritimu, nuo kurio į visas puses šakojasi koridoriai. Kiekvieno kurmio būstas skiriasi pakloto medžiaga, galerijų formomis ir takų skaičiumi.

Kurmiai suėda daug lietaus sliekų, kurių veikla itin reikalinga dirvai, jie purena žemę, gerina aeraciją, išraustais kanalais oras greičiau pasiekia sodo ir daržo augalų šaknis. Didžiausia žalą kurmiai daro sodų vejai, išrausdami kurmiarausius.

kurmiu kontrole

Rinkitės patikimą kenkėjų kontrolės partnerį

PELIAS ekspertų ilgametė patirtis, moderni įranga ir taikomi veiksmingi metodai užtikrina operatyvų, visų kenkėjų keliamų problemų, sprendimą bei garantuoja saugią jūsų verslo ir namų aplinką. Susisiekite dėl nemokamos pirminės konsultacijos.

Susisiekti
DekoracijaDekoracija

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Žiūrėti visą inventorių