Dirbame visose Baltijos šalyse Konsultuojame 24/7 (+370) 699 15651

Skraidantys vabzdžiai ir jų sukeliamos problemos

Musių keliamos problemos

profesionalus musiu naikinimas

Musės yra pavojingi kenkėjai, vienos kenkia augalams kitos – žmogaus ir gyvulių parazitai, ligų sukėlėjų platintojai. Musės yra augalėdžių, saprotrofų, plėšrūnų, vabzdžių parazitai, daugelio rūšių lervos dalyvauja organinių medžiagų pradiniuose skaidymo etapuose.

Priklausomai nuo musių rūšies jos veisiasi ir dauginasi įvairiuose pūvančių gyvūnų liekanose, mėšle, pūvančiose žuvyse ir tt. Suaugėliai minta pūvančių medžiagų skysčiais, nektaru, vaisiais. Lervos parazituoja žinduoliuose, paukščiuose, varliagyviuose ir tt. Suaugėlės musės perneša įvairius pavojingus žmonėms mikroorganizmus, bakterijas, kirmėlių kiaušinius, platina įvairias ligas bei jų sukėlėjus.

profesionalus musiu naikinimas

Kandžių keliamos problemos

profesionalus kandziu naikinimas

Kandys yra priskiriami prie vabzdžių naikinančių ar pažeidžiančių audinius. Lietuvoje šiai grupei priklauso dvi žemesniųjų drugių – kandžių rūšys ( Drabužinė kandis, lot. Tineola bisselliella Humm, Kailinė kandis, lot. Tinea pellionella L.)

Šie vabzdžiai pažeidžia vilną ir gaminius iš jos – kilimus, drabužius, siūlus, įvairius rankdarbius. Kandys sukelia daug problemų muziejams, privačioms gyvūnų iškamšų kolekcijoms, tekstilės fabrikams, ilgą laiką neventiliuojamose patalpose saugomiems įvairiems natūraliems gaminiams kandys tampa pagrindinių kenkėjų galinčiu nepataisomai pažeisti ar sunaikinti juos.

Pagrindinę žalą daro kandžių lervos. Drabužinės ir kailinės kandys dažniausiai gadina gyvulinės kilmės daiktus, tačiau kailinė kandis gali pažeisti ir medvilnę bei sintetinį pluoštą.

Kandys dažniausiai plinta su užkrėsta kenkėjais vilna ir jos gaminiais. Norint apsisaugoti nuo kandžių būtina vėdinti patalpas, spintas, palėpes, sandėliuojant ilgesnį laiką švarius drabužius patartina laikyti vakuuminėse pakuotėse. Vengti drėgmės, ventiliuoti, gerai išdžiovinti kilimus ar kitus namų apyvokos reikmenys, kad šie nesudarytų sąlygų kandims veistis.

profesionalus kandziu naikinimas

Uodų keliamos problemos

profesionalus uodu naikinimas

Uodai yra kraujasiurbiai parazitai, kurie siejami su niežtinčiais įkandimais, alergija, bemiegėmis naktimis, sugadinta nuotaika. Kraują siurbia tik uodų patelės, jų jutimo organų sistema gerai išsivysčiusi. Auką jos susiranda reaguodamos į prakaito kvapą, iškvepiamą anglies dioksidą, šilumos spinduliavimą.

profesionalus uodu naikinimas

Vapsvų ir širšių keliamos problemos

sirsiu vapsvu naikinimas

Vapsvos ir širšės – tai skaudžiai geliantys ir alergiją sukeliantys vabzdžiai. Alergiją dažniausiai sukelia bitės, tačiau bitės ir kamanės gelia tik tais atvejais kai ginasi arba kai yra nedidelis nuotolis iki jų lizdo, o vapsvos yra agresyvesnės ir gelia be aiškios priežasties.

Pavojingiausi tie vabzdžiai kurie ropinėja po maisto produktus. Tai būdinga vapsvoms tačiau bitės ir kiti vabzdžiai mėgsta saldumynus, vaisius.

sirsiu vapsvu naikinimas

Rinkitės patikimą kenkėjų kontrolės partnerį

PELIAS ekspertų ilgametė patirtis, moderni įranga ir taikomi veiksmingi metodai užtikrina operatyvų, visų kenkėjų keliamų problemų, sprendimą bei garantuoja saugią jūsų verslo ir namų aplinką. Susisiekite dėl nemokamos pirminės konsultacijos.

Susisiekti
DekoracijaDekoracija

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Žiūrėti visą inventorių