Dirbame visose Baltijos šalyse Konsultuojame 24/7 (+370) 699 15651

Ropojantys vabzdžiai ir jų sukeliamos problemos

Tarakonų keliamos problemos

profesionalus tarakonu naikinimas

Tarakonai gali būti pernešami su rūbais, dėžėmis, prekių maišais, augalais, maisto ir gėrimų kroviniais. Jie gali lengvai pereiti iš vieno pastato į kitą, kai nesandarios durys, neuždengti langai yra plyšių sienose, taip pat per vėdinimo angas.

Tarakonai, turėdami labai gerai prie gamtinės aplinkos pritaikytą mitybos būdą, priklausomai nuo aplinkybių, gali ėsti įvairų maistą: duoną, vaisius, daržoves, pelėsius, dulkes. Jie gali labai greitai ir be vargo prisitaikyti prie neįprastų jiems maisto ir gyvenimo sąlygų.

Duomenų, kad tarakonai platina kai kurias ligas, yra nedaug, tačiau gerai žinoma, kad jie gali būti alerginių susirgimų priežastis. Šie vabzdžiai taip pat gali pernešti ir kitus, virulentiškus žmogui, ligų sukėlėjus. Jeigu tarakonai praryja tuberkuliozės bacilų, esančių ligonių skrepliuose, jos tarakonų išmatose išlieka pavojingos net 8 savaites.

Tarakonai gali platinti ir salmoneliozę, jeigu yra pakankamai gausios tarakonų (ypač amerikinių ir rudųjų) populiacijos patalpose, kur yra sąlygos salmonelėms vystytis (pvz., valgyklose). Tokiu atveju tarakonai tampa potencialūs ligos pernešėjai.

Tarakonai turi ir psichologinį poveikį. Jų buvimas patalpose ir žmonių būstuose jaučiamas kaip didelis nepatogumas.

profesionalus tarakonu naikinimas

Skruzdėlių keliamos problemos

profesionalus skruzdziu naikinimas

Skruzdėlės darosi vis aktyvesnės ir atsiranda net miestų centruose esančiuose patalpose. Pastaruoju metu net žiemą parko juodosios skruzdėlės prisitaikė gyventi žmonių gyvenamosiose patalpose (virtuvėse, tualetuose, maisto produktų sandėliuose ir kt.). Jų kolonijos įsikuria po grindimis esančiose ertmėse, keraminių plytelių plyšiuose, palangėse ir kt.

Skruzdėlės intensyviai bėgioja ieškodamos maisto ir kojomis užteršia maistą, indus, virtuvės įrangą. Sodų, parkų juodosios skruzdėlės aktyviai pradeda keliauti į patalpas vasarą ir rudenį.

profesionalus skruzdziu naikinimas

Blusų keliamos problemos

profesionalus blusu naikinimas

Blusos yra besparniai kraujasiurbiai nariuotakojai, maitinasi žinduolių ir paukščių krauju, plačiai paplitusios visame pasaulyje. Lietuvoje skaičiuojama apie 20 blusų rūšių. Labiausiai paplitusios žmonių, šunų, kačių, žiurkių ir kitų smulkiųjų graužikų blusos.

Nors blusos mažos, tačiau jų įkandimai gali būti pavojingi užkrečiamųjų ligų atžvilgiu – gali iššaukti alerginę reakciją, sutrikti miegas, niežti oda. Blusos neperduoda ligos sukėlėjų palikuonims, tačiau pavojingus mikrobus platina visą savo amžių. Žmogus gali užsikrėsti žiurkių bei kitų graužikų, kačių ir šunų platinama žiurkine dėmėtąja šiltine bei kitomis užkrečiamosiomis ligomis. Sukėlėjai patenka į kraują blusos įsisiurbimo metu arba ant žmogaus odos ar gleivinių patekus užkrėstų blusų išmatų.

Šiuos gyvius ant savo kailio į rūsius ir kitas patalpas atneša benamės katės, žiurkės, pelės. Suradusios prieglobstį blusos veisiasi ir nuolat puola žmones. Palankios sąlygos šiems parazitiniams gyviams daugintis yra netvarkinguose butuose, namuose, kuriuose laikomi ir netinkamai prižiūrimi gyvūnai. Nušokusios nuo šuns ar katės kailio, blusos įsitaiso ant jų poilsio kilimėlio, grindų plyšiuose, dulkėse. Mėgsta veistis šuns būdose, pelių, žiurkių urvuose, paukščių lizduose.

Geros sąlygos joms veistis nenušienauti, apleisti nedirbamos žemės plotai, kur visuomet yra graužikų. Žmogaus būste, rūsiuose blusos padeda kiaušinėlius šiukšlėse, dulkėse, esančiose grindų plyšiuose, kilimuose ir kt. Karštą vasarą blusos gerai dauginasi ir gamtoje: sausose augalų atliekose, smėlėtoje dirvoje ir kt. Išsiritusi iš kokono žmogaus blusa gali badauti iki pusantrų metų. Pradžioje išsirita lervos, paskui vystosi lėliukės, vėliau formuojasi suaugėlės. Blusos amžius – nuo 3 mėnesių iki pusantrų metų.

profesionalus blusu naikinimas

Blakių keliamos problemos

profesionalus blakiu naikinimas

Blakės yra gyvūnų ir žmonių ektoparazitai. Joms būdingas specifinis, nemalonus, aitrus kvapas, kurį išskiria kvapiosios apatinės kūno dalies liaukos. Ypač stiprus kvapas pasklinda sutrynus blakę.

Iš daugelio augalėdžių ar grobuonių blakių ryškiai išsiskiria patalų blakės.Iš žinomų 30 rūšių patalynės blakių tik kelios veisiasi butuose ir pataluose, o kitos puola įvairius gyvūnus: šikšnosparnius, graužikus, paukščius ir pan.

Blakių labai gera uoslė – žmogų užuodžia už keliasdešimties metrų. Paprastai jos siurbia kraują tamsoje. Dūrio vietoje iššoka stambus gumbas, kuri niežti ir skauda. Žmogus gali užsikrėsti žiurkių bei kitų graužikų, kačių ir šunų platinama žiurkine dėmėtąja šiltine bei kitomis užkrečiamosiomis ligomis. Sukėlėjai patenka į kraują blakių įsisiurbimo metu.

profesionalus blakiu naikinimas

Vorų keliamos problemos

profesionalus voru naikinimas

Vorų baimė yra viena iš stipriausių fobijų. Kas trečia moteris ir kas penktas vyras bijo vorų. Moksliškai šis zoofobijos atvejis vadinasi arachnofobija (graikiškai arachne – voras, fobos – baimė) ir priskiriamas labiausiai paplitusioms fobijoms.

Vorų baimė kartais tampa patologinė, kai žmogus bijo nusileisti į rūsį, užeiti į garažą arba pasėdėti pavėsinėje sode, tikint, jog vorai ten neva laukiantys jo.

profesionalus voru naikinimas

Rinkitės patikimą kenkėjų kontrolės partnerį

PELIAS ekspertų ilgametė patirtis, moderni įranga ir taikomi veiksmingi metodai užtikrina operatyvų, visų kenkėjų keliamų problemų, sprendimą bei garantuoja saugią jūsų verslo ir namų aplinką. Susisiekite dėl nemokamos pirminės konsultacijos.

Susisiekti
DekoracijaDekoracija

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Žiūrėti visą inventorių