Žalą medienai darantys vabalai

Medgręžis charakterizuoja keletą medieną gręžiančių ir medžius puolančių vabalų rūšių. Terminu „medgręžis“ vadinama vabzdžio gyvenimo lervinė arba „kirmėlės“ stadija, kai jie jau gali gręžti ir minta mediena.
Medieną puolantys kenkėjai gali apnikti prabangius antikvarinius daiktus ir netgi pasiekti pastatų struktūrines dalis. Medienos kenkėjai gali išgyventi įvairiausiomis sąlygomis – netgi patogiai
Medienos kenkėjai deda kiaušinėlius medienos paviršiuje (smulkiuose plyšeliuose, po žieve ir t.t). Iš kiaušinėlių išsiritusios lervos grauždamos medieną skverbiasi gilyn ir laipsniškai didėdamos pridaro ertmių, susilpninančių medienos mechaninį atsparumą. Įgraužtose vietose jos virsta kokonais.
Subrendęs vabzdys prasigraužia į paviršių ir išskrenda; lieka 1–9 mm pragraužta skylė, rodanti medienos pakenkimą. Toks procesas gali trukti iki 2 metų. Vabzdys išsivysto tik esant pliusinei aplinkos temperatūrai. Vienas vabzdys per dieną suėda tris kartus daugiau medienos, nei pats sveria. Ne visų vabzdžių dauginimuisi būtina drėgmė: didžioji dalis vabzdžių veisiasi medienoje, kurioje ne daugiau kaip 12 proc. drėgmės.