Karantininių kenkėjų keliamos problemos

Karantininiais vabzdžiais – vadinamos tos jų rūšys, kurios neaptiktos šalyje, tačiau gali būti įvežtos ar savarankiškai patekti į ją, arba ribotai paplitusios šalies teritorijoje, tačiau oficialiai kontroliuojamos, ir kurios gali smarkiai kenkti augalams ar gadinti augalinę produkciją.
Karantininiai kenkėjai, itin pavojingi augalų kenkėjai, patenkantys iš vienos šalies į kitą. Lietuvoje galiojančiame karantininių objektų sąraše yra įtraukti 123 zoologiniai taksonai (rūšys, gentys, šeimos). Pagrindiniai karantininiai kenkėjai – erkės, vabzdžiai ir nematodai, kurie kenkia augalams bei platina įvairius virusus.
Karantininiais vabzdžiais yra vadinamos tos jų rūšys, kurios neaptiktos šalyje, tačiau gali būti įvežtos ar savarankiškai patekti į ją, arba ribotai paplitusios šalies teritorijoje, tačiau oficialiai kontroliuojamos, ir kurios gali smarkiai pakenkti augalams ar gadinti augalinę produkciją.
Karantininiai organizmai – augalų ligos ir kenkėjai (virusai, bakterijos, grybai, nematodos, vabzdžiai ir erkės įvairiose vystymosi fazėse ir kiti organizmai), piktžolės ir jų sėklos, galinčios padaryti pastebimą žalą augalams ir augalinei produkcijai;